Deginta mediena – ieškantiems išskirtinių ir tvarių sprendimų

"

Daugelyje pasaulio šalių sparčiai populiarėjanti degintos medienos technologija, suteikianti medienai išskirtinę estetinę išvaizdą ir padedanti apsaugoti ją nuo aplinkos poveikio, Japonijoje pradėta plačiai naudoti jau XVIII amžiuje. Tačiau yra žinoma, kad jos ištakos dar senesnės – šis medžio apdirbimo metodas jau gerokai anksčiau buvo pasitelkiamas pastatų, esančių netoli vandens telkinių, statybai. Lyginant su natūralia, deginta mediena turi daug pranašumų: ji atsparesnė vandeniui, ugniai, ultravioletiniams spinduliams, jos neapninka vabzdžiai ir graužikai. Ugnimi apdorota mediena dėka struktūriškai pakitusio paviršiaus yra beveik nelaidi vandeniui, atspari puviniams, skilimams, įtrūkimams.

Deginta mediena išsiskiria unikaliomis spalvomis varijuojančiomis nuo anglies juodumo, grafido iki sodriai rausvų ir natūraliai rudų atspalvių. Išryškinama ir savita kiekvieno medžio tekstūra – kiekviena degintos medienos lenta yra išskirtinė. Šiuo metodu apdirbtos medienos apsaugai naudojamas visiškai natūralus aliejus, savo sudėtyje neturintis jokių kenksmingų medžiagų. Tuo tarpu įprastai medienai naudojamuose dažuose ir lakuose jų yra apstu. Unikali technologija efektyviai apsaugo medieną ir nuo pelėsio, todėl, pasirinkę ją, galėsite džiaugtis ne tik išskirtine aplinka, bet ir sveikesne aplinka – būsite apsaugoti nuo alerginių ir kvėpavimo takų susirgimų.

Apdorojant medieną šia technologija, pirmiausia ji apdeginama aukštoje temperatūroje, po to lentos šukuojamos, sausai nuvalomos ir padengiamos natūraliu aliejumi. Degintos medienos panaudojimas labai platus – ji tinka tiek gamtos apsuptyje, tiek miesto aplinkoje, ji užtikrins fasado, tvoros ar terasos išskirtinumą ir ilgaamžiškumą, suteiks jaukumo interjerui.

Medienos paruošimas ugnimi senovine „Yakisugi“ ( kitaip –„Shou Sugi Ban“) technika – itin natūralus būdas išgauti išskirtinį rezultatą be jokių papildomų priemonių. Pasak specialistų, šis apdorojimo būdas prailgina medienos tarnavimo laiką iki šimtmečio, todėl tai ne tik estetiškai patrauklus, bet ir itin ilgaamžiškas bei tvarus sprendimas. Siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą, gamybai naudojami patvariausi medžiai – eglė, pušis, maumedis.

Nesudėtinga ir ugnimi apdorotos medienos priežiūra – norint išsaugoti nepasikeitusią išvaizdą, pakanka kas penkerius metus sutepti ją aliejumi. Specialistai sutaria, kad deginta mediena – puikus pasirinkimas vertinantiems aplinkai draugiškas medžiagas, norintiems prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, o taip pat ieškantiems racionalių ir tvarių sprendimų.

Susidomėjai deginta mediena? Padėsime surasti geriausiai tinkantį sprendimą.