Senovinis medienos apdirbimo metodas ieškantiems kūrybiškų ir patikimų sprendimų

"

Įsivyraujant natūralumo tendencijoms ir ieškant tvarių architektūrinių sprendimų, neretai atsigręžiama į praeitį. Senovinė japonų medienos deginimo technologija „Yakisugi“arba „Shou Sugi Ban“ – puikus to pavyzdys.

Prieš šimtus metų pradėtos naudoti technologijos tikslas buvo apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio. Šia technologija tradiciškai buvo apdorojamas japoniškas kedras, kitaip vadinamas sugi. Medienos paviršius būdavo apdeginamas karšta liepsna, tada mediena ataušinama, nuo jos nuvalomi suodžiai, nešvarumai ir galiausiai ji sutepama aliejumi.

Nors, atrodytų, ugnis yra didžiausias medienos priešas, „Shou Sugi Ban“ technologija medieną kaip tik sustiprina, padidindama jos patvarumą ir atsparumą aplinkos poveikiui. Medžio apdorojimas ugnimi – tai visiškai natūrali priemonė, padedanti išsaugoti medieną be chemikalų, dažų ir kitų dirbtinių priemonių. Ugniai veikiant medienos paviršių, ant jo susidaro plonas anglies sluoksnis, natūraliai apsaugantis medieną.

Šiuo metodu apdirbtos dailylentės reikalauja labai mažai priežiūros, jos yra natūraliai atsparios drėgmės pažeidimams, vabzdžiams ir graužikams. Deginta mediena gali tarnauti dešimtmečius net ir be nuolatinės priežiūros, tačiau reguliarus alyvavimas padeda išsaugoti originalią medienos spalvą ir užkirsti kelią ankstyvam atmosferos poveikiui permainingo klimato sąlygomis. Specialistų teigimu, tinkamai prižiūrint, ugnimi apdorota mediena tarnauja 80-90 metų, kai tuo tarpu tradicinės medinės dailylentės – tik apie 20-40 metų.

Medienos deginimo procesas yra visiškai nekenksmingas aplinkai. „Yakisugi“ arba „Shou Sugi Ban“ technologija apdorotoje medienoje nėra jokių cheminių medžiagų, galinčių patekti į aplinką. Tiek išorėje, tiek būsto viduje naudojama deginta mediena yra visiškai saugi ir draugiška sveikatai. Dailylentės apsaugomos visiškai natūraliomis priemonėmis, o pasibaigus jų eksploatavimo laikui, jas, kitaip nei kitais būdais apdorotą medieną, galima perdirbti arba išmesti be jokios žalos aplinkai.

Siūloma daugybė skirtingų „Shou Sugi Ban“ kūrimo technikų, kurių dėka galima išgauti daugybę skirtingų spalvų ir tekstūrų. Kiekvienas medis yra skirtingas, o tai reiškia, kad pasirinkimas yra beveik neribotas. Tačiau, kad ir ką išsirinktumėte, visada bus užtikrinamos puikios šiuo metodu paruoštos medienos eksploatacinės sąvybės ir ilgaamžiškumas.

Deginta mediena atrodo išskirtinai tiek eksterjere, tiek interjere, ji gali būti naudojama baldams ir dekoro elementams. Ji ypatingai tinka stilingam ir tvariam fasadui, tvorai ar terasai. Nepaisant to, kad šis medienos apdorojimo metodas yra labai senas, jis suteikia daugybę skirtingų galimybių ir atveria plačias erdves kūrybiškumui, todėl tinkamai parinkti degintos medienos gaminiai puikiai dera tiek modernioje miesto, tiek natūralioje kaimiškoje, gamtos apsuptoje aplinkoje.

Yakiwood

Susidomėjai deginta mediena? Padėsime surasti geriausiai tinkantį sprendimą.